Juuni alguspäevil täitus meie mõisaõu kolmeks päevaks rõõmsa käraga – korraldasime algkooli lastegruppidele mõeldud meeleoluka kooliaasta ärasaatmise programmi „Tõmbame suve hoogsalt käima“. Seda vedas tuntud ja tunnustatud Liikumismängud.ee autor Siim Tõnisson – liikumisõpetaja, kes on loonud Instagrami ja TikToki platvormil „Liikumismängude“ kontod, mis panevad lapsed läbi lõbusate sotsiaalmeediatrendide end liigutama ja sporti tegema. Siimu entusiastlikul juhendamisel said lapsed Anija mõisapargi värskes õhus liikuda, joosta ja mängida.

Lisaks sportlikule pooltunnile suundusid lapsed giidi juhtimisel toredale avastusretkele mõisahäärberi ümbrusse ja pargi sügavusse, kus nad said uusi teadmisi Eesti loodusest ning mõisarahva elust ja kommetest. Lõpuks aga koguneti ehtsa lõkke äärde, et puhata, mõtteid vahetada ning grillida viinereid ja vahukomme. Oleme väga rahul, et suutsime rõõmustada ligi 400 särasilmset last ja nende õpetajaid. Kindlasti korraldame taolist programmi ka tulevikus.

Tagasiside õpetajatelt:

Kogu programm oli sisukas, lastepärane  ja huvitav ning pakkus meeldivaid emotsioone. Juba vastuvõtt oli nutikalt organiseeritud. Meeldiv kohtumine väraval, vabastati lapsed kandamitest (segavatest seljakottidest!) ning mis jõudsid õpilasteni sihtkohta vajalikul ajal. Väga hea mõte! Giid oskas õpilasi end kuulama panna ja andis häid teadmisi, mis olid seotud ka praktilise eluga (väga vajalik,  põnev ja hariv jutt). Kõik kuulasid huviga. Mänguline osa pani kõik õpilased  aktiivselt  tegutsema. Muusika lõi  hea meeleolu ning kõik mängud möödusid sõbralikus õhkkonnas. Kiitus mängujuhile! Ja see PIKNIK! Selline korraldus  üllatas väga meeldivalt. Kõik oli üleootuste põnev ja haarav. Saime kõhutäis head ja paremat! Suur ,suur tänu lahkele perenaisele! SUUREPÄRANE TÖÖ TEIE POOLT! Südamlik tänu ja edu edaspidiseks.

Meie jäime väga rahule ja lapsed tagasiteel bussis jagasid oma positiivseid emotsioone. Kõik meeldis: giidi huvitav jutustus mõisapargis, muidugi vahvad liikumismängud ja lõpuks veel grillimine ümber lõkke. Kõike oli parasjagu.

Suur suur aitäh kõigile, kes seda üritust korraldasid ja vedasid. Meie giid ja Siim- fantastilised, kuidas nad tulid toime meie eriliste lastega. Tean õpetajana, et seda pole alati kerge taluda. Aga kõik, kes sel teel olid said suurepäraselt hakkama ja tulid toime. Väga meeldisid muidugi Siimu sportlikud tegevused (ka osavõtjad poisid ütlesid nõnda). Giid oli tasemel ning rääkis väga huvitavalt ning konkreetselt, mis õpilastele on vägagi sobilik.

Suur suur aitäh veelkord ja kindlasti kohtume veel- loodetavasti ka õpilastele suunatud ürituste raames…olgu selleks siis koolilõpuüritus või juba varem nt jõulumaa….. fantastilised olete.

Giid rääkis väga põnevalt. Jõudsime varem ja meile pakuti kohe võimalus näha multikaid vanaaia laste kohta. See oli suureks abiks, klassis on mitu diagnoosiga last ja and ei oleks suutnud rahulikult niisama oodata. Väga tänulik, et te selle ära tabasite ja olite nii lahkelt nõus pakkuma lisaprogrammi. Kõik töötajad olid väga sõbralikud ja lahked. Kõik oli väga sujuv. Grillimine oli hästi korraldatud. Ja muidugi on meie õpetaja Siim tasemel nagu ikka. Sobis suurepäraselt kokku selline programm. Suur- suur aitäh!

Jäime õpilastega väga rahule  külastusega  Anija mõisa.  Saime tunda suurt rõõmu ja lusti  osalemisest programmis „Tõmbame suve hoogsalt käima“.

Täna küsisin laste arvamust eilse väljasõidu kohta Anija mõisa, kõigile meeldis väga.

Annan teile edasi meie laste tervitused. Kohtumiseni ka edaspidi ja ilusat suve jätku!