Seenioridele

Anija mõisas leiab tegevust igas eas külastaja. Siia lehele oleme kokku koondanud tegevusi, mis võiks huvi pakkuda just elukogenumatele.

Külastuseks tasub varuda aega, sest vaadata ja kogeda on meil tõeliselt palju – mõisahäärber, vaheldusrikas mõisapark ning ligi kahekilomeetrine “Meelte ja kogemuste tee”, käsitöökamber ja Mõisakohwik. Võõrustame rõõmuga nii üksikkülastajaid kui seltskondi.

Restaureeritud härrastemaja ja püsinäitus “Mõisa aja lugu”

Mõisahäärber on värskelt restaureeritud – esile on tõstetud kõik see, mis on järel algupärasest mõisaajastust ning nähtavale on jäetud ka kihte, mis hilisemad aastakümned hoonele on lisanud. Läbi kahe korruse kulgeval elamuslikul püsinäitusel saab nutikal viisil ülevaate Anija mõisa ajaloost ja siin elanud mõisnike eludest ning sissevaate mõisakultuuri. Iseseisval külastusel võib kassast valida külastuskaardi – ühe tegelase mõisaajastust, kelle abil saab näitust nautida.

Grupiga külastades tasub tellida giidiga mõisaekskursioon. Giid räägib põnevaid lugusid ja pöörab tähelepanu detailidele, mida muidu ei märkaks.

Külastuse võib lõpetada ajastutruu interjööriga romantilises Mõisakohwikus.

  • härrastemaja külastus võtab aega kuni 1,5h;
  • sissepääs seenioridele 6€;
  • giidiga ekskursiooni puhul lisandub giiditasu 45€;

Pargiretk Mõisaproua Mary jälgedes

Rännak põhineb Anija viimase mõisniku Mary von Wahli (1886-1967) elul ja tegemistel. Pargiradadel jalutades mõtiskleme naise rolli üle mõisaajastul, mida oodati kombekalt naisterahvalt, kui suur oli tema otsustuse voli, mis olid tema rõõmud ja mured.

Rännak lõppeb tee ja koogi seltsis härrastemaja võluval verandal. Programmi pikkus on orienteeruvalt 1,5 h ja rada u 2 km pikk. Tempo ja täpse teekonna saame sättida vastavalt seltskonna soovidele. Pargis on siin-seal pinke jalapuhkamiseks.

Hind sõltub grupi suurusest:

  • Kuni 10 osalejat 80€ (miinimumtasu);
  • 11-25 osalejat 10€ inimene.

Töötoad ja koolitused käsitöökambris

Käsitöökamber korraldab huvilistele erinevaid õpitubasid, kuhu saab tarkust koguma minna nii individuaalselt kui ka seltskonnaga. Valik on mitmekesine, seega tasub uurida oma huvidest lähtuvalt.

Anija mõisa käsitöökambri töötoad