Teenused

Püsinäitus “Mõisa aja lugu”

Anija mõisa härrastemaja läbiv unikaalne elamuslik püsinäitus on värav mõisaajastusse. Siin koged mõisaolustikku endisaegsena – justkui härrasrahvas oleks äsja söögilauast tõusnud ja jalutuskäigule suundunud. Kõrvu kandub mõisaelu hääli ja saab tunnetada kadunud ajastute hõngu. Aegade hämarusest ilmutavad end mõisavalitsejad. Äkitselt võib end avastada mõisarahva külalisena – osalisena ajaloolises stseenis.

Loe lisaks >

Külastusprogrammid

Seltskonnad on oodatud nautima meeleolukaid külastusprogramme härrastemajas, aidas ja mõisapar­gis. Programmid on hea täiendus seminarile või peole, need sobivad nii lasterühmadele kui täiskasvanutele.

Külastusprogrammist osasaamiseks võiks varuda paar tundi, siis jõuab nii tegevustes kaasa lüüa kui ka mõnusalt lõõgastuda, samuti mõisagurmeed nautida või karaskit maitsta.

Loe lisaks >

Seminari- ja konverentsiruumid

Anija mõisa härrastemaja saalid, salongid ning ait-sündmuskeskus sobivad suurepäraselt nii konverentside, seminaride, koolituste, töiste kohtumiste kui ka nõupidamiste korraldamiseks.

Ajalooline õhustik ja inspireeriv keskkond aitavad pakkuda elamusi ja luua uusi mõttemust­reid. Päeva on võimalik rikastada nii toitlustuse kui meelelahutusega (külastusprogrammid, püsinäituse külastus jms).

Loe lisaks >

Pulmad Anija mõisas

Võluv Anija mõis ja kaunis mõisapark on sobiv paik olulise sündmuse meeldejäävaks tähistamiseks.

Meie kaunis mõisamiljöös on palutud kätt, abiellutud, tähistatud sünnipäevi juubeleid ja lapse sündi, peetud firmapidusid ning palju muud. Oleme paindlikud ja leiame koos teiega alati sobiva lahenduse.

Loe lisaks >

Kontserdid, etendused, kino

Anija mõisa olemus peitub lihtsuse võlus – siinset interjööri iseloomustab tagasihoidlik maamõisa stiil. 600-aastase mõisa ajalookihid on maitsekalt presenteeritud ning see atmosfäär on suurepäraseks fooniks kontsertidele, etendustele, filmiõhtutele ja muudele sündmustele.

Eelolevad sündmused leiab kodulehelt sündmuste kalendrist ja Anija mõisa Facebooki lehelt.

Loe lisaks >

Mõisakohwik

Anija Mõisakohwikus on maitse- ja ilumeelt ergutav menüü, kus Eesti traditsioonili­sed maitsed kohtuvad Itaalia köögiga. Romantiline ajastutruu interjöör lubab külastajal tunda end mõisaproua kutsutud külalisena.

Anija Mõisakohwik kannab Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist ja on pälvinud auhinna konkursil „Uus Eesti rahvustoit“.

Loe lisaks >

Huvitegevused

Anija mõisa läänetiivas asub hubases võlvkeldris käsitöökamber.

Käsitöökambris saab uudistada ainulaadset käsitööd, kaasa osta meelehead ning valmistada toredaid esemeid ja õppida midagi uut.

Kui uks on avatud, siis astuge julgelt sisse!

Mõisakultuuri festival

Mõisakultuuri festival on loodud eesmärgiga kutsuda kokku mõisasõpru, peresid ja teisi huvilisi, et tutvustada Eesti mõisaid ja nende kultuuripärandit (loodus/park, arhitektuur, toit, kombed, riietus). Ajastutruu hõnguga festivali lahutamatu osa on pärtlipäeva laat ja meeleolukas kultuuriprogramm.

LOE LISAKS >

Kingipood

Anija mõisa härrastemajas asub väike kingipood, kust leiab endale, sõpradele, kolleegidele mõne maitseva, praktilise või niisama südant ja hinge rõõmustava kingi või meene. Erilise tootevaliku loomiseks teeme koostööd kohalike toidutootjatega, mõisarahva ja Anija kandi loovate inimestega.

Muuhulgas saab siit soetada ka Juhan Maiste värske raamatu “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”.

Lugemistuba

Avatud:
T ja R kl 9-14, K kl 13-19
Kuu teine laupäev kl 10-14

Sissepääs on härrastemaja idapoolses tiivas. Täpsema info saamiseks võtke palun ühendust telefonil  +372 55 683 810

Põnevad ja huvitavad tegevused ümbruskonnas

Mõisarahval on hea meel soovitada koostööpartnereid ja sõpru, kellel on alati palju põnevat pakkuda ja kelle peale võib kindel olla.