Project Description

Elamuslik ringreis Anija mõisasse ja mõisa sõprade juurde

Kutsume elamuslikule ringreisile, mis viib teid rännakule võluvasse mõisaparki, mõisa mesiniku Heiki juurde ning Piibe käsitöötallu, kus muuhulgas kostitatakse ka lõunapausiga.

Mõisapark on pea 10 ha suur. Härrastemaja taga on Prantsuse stiilis pargiosa, eemal laiub Inglise mõjutustega kõrghaljastusega park.

Läbi terve mõisapargi kulgeb pea 2 km pikk “Meelte ja kogemuste tee”, mida mööda sammudes avastame pargi varjatud võlud. Põlispuude alt leiab nii käbiraja, tervet seltskonda mahutava linnupesa ning muud huvitavat, mis jääb külastajale avastamiseks.

Park on mõisakultuuri lahutamatu osa ja Anija mõisapark on veel eriliselt liigirikas. Külastusjuhi kaasabil tunnetame loodust enda ümber ning meenutame mõisarhava elu ja kombeid.

Äratame üles kõik viis meelt. Pakume nähtavat silmailu, kuuldavat kõrvale, maitseid keelele, lõhnu ninale ja tunnetatavat sõrmedele. “Meelte ja kogemuste tee” pakub elevust ja inspiratsiooni, liidab seltskonda ja loob suhtlemisvõimalusi.

Mõisa mesinik Heiki annab näidistaru kaudu võimaluse piiluda mesilaste salapärasesse maailma ning räägib juurde mesijuttu, mis nende toimetustesse valgust heidab. Soovi korral saab kaasa osta mett, taruvaiku, suira, õietolmu ja vahaküünlaid.

Edasi suundume Piibe käsitöötallu, kus kunstnikust perenaine Eve tutvustab viltimiskunsti ja tutvustab talubutiigis oma loomingut, mida pakub ka kaasaostmiseks. Lõpetuseks saab nautida einet talu mahekohvikus.

Programmi pikkus on orienteeruvalt 4 tundi.

Grupi suurus alates 20 inimest, paketi hind 18 eurot inimese kohta.

Hind sisaldab lõunasööki Piibe talus (supp/pirukas/kohv-tee)

Väiksemate gruppide korral hind kokkuleppel.

Täpsem info ja broneerimine e-posti aadressil anijamois@gmail.com või telefonil 5553 0038.