Tartu rahulepingu aastapäevale pühendatud veebikontsert
2. veebr. 2021
| Tasuta2. veebruaril algusega kl 13 esinevad Sofia Vinkel (viiul), Anton Hannes Karin (tšello), Tähe-Lee Liiv (klaver) tasuta veebikontserdiga Anija mõisa härrastemajas. Vahetekste loevad Kehra Gümnaasiumi õpilased.
Kõik huvilised saavad sellest osa mõisa Facebooki lehel.
Kontserdikavas tulevad esitusele palad prantsuse impessionisti, helilooja Maurice Raveli tsüklist “Peegeldused”. Kõlavad osad “Kurvad linnud”, “Paat ookeanil” ja “Alborado del grazioso”. Kaasaegsemat maitset annab kavale György Sándor Ligeti etüüd “Fem” (Metall). Ligeti etüüdid kuuluvad 21. sajandi klaverimuusika kullafondi. Ligeti sündis Rumeenias Transilvaanias ungari-juudi perekonnas, enne Austriasse emigreerumist ja seal kodakondsuse saamist elas Ungaris. Lisaks saab kuulda ka vene helilooja Aleksander Skrjabini 2. klaverisonaati (sonaat-fantaasia), Dmitri Šostakovitši trio e-molli ja Heino Elleri pala “Kodumaine viis”.
Kontsert toimub Kammermuusikute “Mõisamängude”sarja raames, mis toob klassikalist kaunist muusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse.
Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel.
Hooaeg 2020-2021 on “Mõisamängude” sarja 13. hooaeg. Olulist rolli mängivad selle hooaja kontsertide koosseisudes ka ETV saatesarja “Klassikatähed 2020″ osalejad. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka muusikute mõtteid esitatavatest teostest.