Festivali ajalugu

Avaleht
Pärtlipäeva laat
Festivali ajalugu

Mõisakultuuri festivali kutsus 2017. a ellu SA Anija Mõisa Haldus eesmärgiga väärtustada Eesti mõisaid, tutvustada traditsioonilist mõisate kultuuripärandit (loodus/park, arhitektuur, toit ja lauakombed, riietus), arendada mõisate vahelist koostööd, tugevdada kultuurisidemeid ja vahetada kogemusi kultuuri edendamise traditsioonide säilitamise eesmärgil.

Toimunud festivalid:

2020

IV mõisakultuuri festival oli täis pidulikkust ja ülevat meeleolu, sest koos mõisakultuuri festivaliga toimus ka Anija mõisa taasavamine. Sel päeval avati külastajatele restaureeritud mõis ning härrastemajas interaktiivne ja uudne püsinäitus “Mõisa aja lugu”, mis tutvustab mõisaajastut ning Anija mõisa ajalugu. Peaesineja oli Sandra Nurmsalu Trio koosseisus Sandra Nurmsalu (vokaal), Silvia Ilves (tšello) ja Rauno Pella (kitarr). Festivali külastas üle 3000 inimese.

2019

III mõisakultuuri festival toimus erandlikult virtuaalse mänguna, sest Anija mõisahoone ja ait olid restaureerimisel. Külastaja viidi virtuaalsele jalutuskäigule Anija mõisa ja parki, kus mängijat ootasid küsimused, teadmised, elamused ning avanes värav ka teistesse mõisatesse.

2017 ja 2018

I ja II mõisakultuuri festival toimus Anija kaunis mõisapargis. Päeva sisustasid põnevad töötoad, seminarid ning lustlik kultuuriprogramm.