Loading Sündmused

Barokkansambel LaBande tegutseb aastast 2016. Ansamblituumikusse kuuluvad algusest tänaseni metsosopran Helis Naeris, barokkviiuldaja Melissa Jõesaar ning klavessiinist Kristiina Are. 2022. aastal liitus ansambliga viola da gamba ja barokktšello solist Tõnu Jõesaar.
Ansambli nimi LaBande [laba:nd] kajastab üheltpoolt mängulisust, teisalt teeme sügava kummarduse 20. sajandi ühele teedrajavale baroki ansamblile La Petite Bande’ile ja vendadele Kuijkenitele. Sõnasõnalises tõlkes tähendab la bande prantsuse keeles lihtsalt gruppi inimesi, kellel on sarnane eesmärk.
“Pöördu tagasi, Zefiro” on tore kava itaalia muusikast kahele metsosopranile ja ansamblile. Kavasse oleme põiminud teoseid Itaalia varabarokist, mis olid ooperižanri ja sellega koos ka uue barokse väljendusviisi sünni tunnistajaiks 17. sajandi alguses. Kõlavad vokaalduettide hitid Claudio Monteverdi, Giulio Caccini ja Giulio Legrenzi ooperitest, aga ka soololaule Girolamo Frescobaldi, Barbara Strozzi ja Sigismondo d’India sulest. Instrumentaalteoste valikul otsustasime esmakordselt kätt proovida vähetuntud heliloojate Alessandro Stradella ja Tarquino Merula omapärase loominguga.
Kontserdi pikkus on 1 tund ning muusika on kuulatav iga maitsega inimesel.
Enne kontserti avatud puhvet.
Kontserdipiletiga on mõisa püsinäituse külastus soodushinnaga.
Piletid 15€/10€ Fientast.