Project Description

Anija mõisapargi saladuste rada

Külastusprogramm on sobilik eelkooliealistele ja koolilastele põhikooli kuuenda klassini.

Kutsume rändama Anija mõisapargi saladusi ja üllatusi täis õpperajale „Meelte ja kogemuste tee“.

Härrastemaja taga on Prantsuse stiilis pargiosa, eemal laiub Inglise mõjutustega kõrghaljastusega park. Läbi 10 hektarilise mõisapargi lookleb 2 km pikk põnev õpperada, kus külastusjuhi abil õpivad lapsed Eesti loodust ning mõisarahva elu ja kombeid tundma.

Põlispuude alla on peidetud salajasi kohti: käbirada, tervet seltskonda mahutavad linnupesad jms, mille jätame külastajale avastamiseks.

Retkel äratame üles kõik viis meelt: pakume nähtavat silmailu, kuuldavat kõrvale, maitseid keelele, lõhnu ninale ja tunnetatavat sõrmedele. Mõtleme selle üle, kuidas meie eluviis mõjutab loodust.

„Õpperada peab võimaldama huvi tärkamist ja ilu avastamist igas kivis, kännus ja metsahäilus,“ on öelnud maastikuökoloog ja kultuuriloolane Jaan Eilart. „Meelte ja kogemuste teel“ täpselt nii ongi.

Programmi pikkus on 1-1,5 tundi, rada 2 km pikk.
Programmi pakume aprillist oktoobrini.

Hind sõltub grupi suurusest:

  • Kuni 10 inimest 60 eurot (miinimumtasu).
  • 11-25 inimest hind 6 eurot inimese kohta.
  • 26-50 inimest hind 5 eurot inimese kohta

Õpilasgrupi puhul kahele saatjale osalus programmis tasuta.

Lisatasu eest pakume juurde ka einet õues ( mõisakarask mee või ürdivõiga + kosutav taimetee, hind 5 eurot inimese kohta).

Programm on leitav ka Keskkonnainvesteeringute Keskuse portaalist ning haridusasutused saavad õppeprogrammis osalemiseks taotleda toetust. Vaata lähemalt: keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/saladuste-rada-anija-moisapargis

Oleme igati valmis tegema programmi muudatusi: lisama toekamat sööki, püsinäituse külastust, töötuba vms. Julgustame oma ideid meiega jagama.

Täpsem info ja broneerimine e-posti aadressil info@anijamois.ee või telefonil +372 555 30038.

See külastusprogramm on pärjatud EHE märgisega.

EHE  (Ehtne ja Huvitav Eesti) on ökoturismi kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke turismitooteid ja -teenuseid, mis pakuvad ehedat elamust ja väärtustavad pärandkultuuri.