Loading Sündmused
See sündmus on juba lõppenud.

Anija mõis kutsub muinsuskaitsepäevadel seiklema mõisaproua Mary jälgedes mõisapargis ning uudistama restaureeritud mõisa.

Muinsuskaitsepäevade viimane päev, 12. september langeb kokku vanavanematepäevaga ning siis on mõisas fotograaf, et kaunis mõisaolustikus kõiki soovijaid jäädvustada.

PROGRAMM

Reedel, 10. septembril

  • kl 18 ja 20 mõisaproua Mary jälgedes rännak mõisapargis.

Rännak põhineb Anija viimase mõisniku Mary von Wahli elul ja tegemistel. Pargiradadel jalutades mõtiskleme naise rolli üle mõisaajastul, mida oodati kombekalt naisterahvalt, kui suur oli tema otsustuse voli, mis olid tema rõõmud ja mured. Rännak lõppeb tee ja koogi seltsis härrastemaja verandal. 5 €/in, eelregistreerimine info@anijamois.ee või läbi veebivormi »

Pühapäeval, 12. septembril

NB! Programmimuudatus. Kahjuks jäävad ära hobuvankrisõidud mõisa kunagistele valdustele ja lastesõidud mõisa ümber. Selle asemel kutsume mõisaekskursioonidele:

  • kl 12 ja 15 lasteekskursioonid. Lastele sobivas võtmes räägime mõisas toimetanud tegelastest ja avame akna mõisamaailma. 2 €/ laps.
  • kl 13, 14, 16 ja 17 mõisaekskursioonid täiskasvanutele. Pooletunnise ekskursiooni käigus tutvume restaureeritud mõisaga. 5 €/in.
  • kl 12-19 tule perega pildistama – fotograaf jäädvustab kõiki soovijaid kaunis mõisainterjööris.

Pühapäev, 12. september on ka vanavanematepäev. Oleme selleks päevaks mõisa kutsunud fotograafi, et pakkuda võimalust mõisainterjööris perepilte teha. Soovijad saavad pildistamiseks laenutada ka mõisaaegseid rõivaid. Hind 30 €/seltskond, mõisaaegsete rõivastega 40 €/seltskond. Eelregistreerimisega, aja broneerimine ja lisainfo railimagiraili@gmail.com

Muinsuskaitsepäevadel, 9.-12. septembrini on restaureeritud mõisa ja püsinäituse “Mõisa aja lugu” külastus kõigile soodushinnaga (5€).

Tähelepanu!
11. septembril on mõis broneeritud ja seetõttu külastajatele SULETUD. Muudel päevadel avatud iga päev kl 12-19.