Loading Sündmused
See sündmus on juba lõppenud.

Anija mõisa ait-sündmuskeskuses mängitav “Kui Anija mehed Tallinnas käisid” on võlunud paljud südamed.
Ja juhtus nii, et piletid müüdi kiirelt läbi ja kõigile soovijatele ei jagunud.

Meil on hea meel teada anda, et müügile on tulnud piletid lisaetendustele, mis toimuvad 28., 29. septembril ja 1. oktoobril algusega kl 19.

Piletid on müügil piletilevis, kohapeal ei müüda: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/kui-anija-mehed-tallinnas-kaisid-71753/

Arlet Palmiste dramatiseering on autoritruu näidend Vilde romaanist, mis jutustab armastusloo, kus eneseuhkus, enesekesksus ja eneseohverdus saavad täiesti uue tähenduse. Kuigi olustikuline igapäevaelu kirjeldab Tallinna erinevate rahvakihtide suhteid, kus põlist maarahvast ei tahetud sugugi ligi lasta sakste pärusmaaks olnud käsitöötsunftidele, võiks see ajatu armastuslugu juhtuda ka tänapäeval.

2013.a mängiti Anijal lavastust „Tokerjad“, mis küll põhineb samal romaanil, kuid nagu lavastaja Eva Klemets on kirjutanud, siis põhines „Tokerjad“ peamiselt Vilde teisel romaanil „Mahtra sõda“ ja 1856.a veristel sündmustel kui talurahvaseadus vastu võeti.
Vilde Anija – romaani kasutati „Tokerjates“ väga vähe ja romaani peamine tegevusliin jäi üldse kasutamata. „Tokerjad“ oli ikkagi lugu talurahvarahutustest.

Lavastaja Jaanus Nuutre
Näitlejad: Mihkel Tikerpalu, Liis Haab, Siret Tuula
Heidi Pähn, Inge Kaseleht, Jane Lauter, Kristjan Arunurm, Margus Illi-Illik, Riho Antsmäe, Tauri Põlda, Vane Üksküla.

Tükk on kahes vaatuses, avatud on Anija mõisakohwik InnAmorata. Võimalik on laud ette tellida, et vältida järjekorras seismist! Soovi korral helistada numbrile 5138611.

Tund enne etendust on võimalus osaleda Anija mõisa ekskursioonil (ca 40 min, hind 8€/in). Anna oma soovist teada anijamois@gmail.com