Loading Sündmused
See sündmus on juba lõppenud.

Pimpinone Anija mõisasReedel, 23. oktoobril kl 19 toimub Anija mõisa härrastemaja saalis esimene kontsert pärast restaureerimist. Corelli Music ja Opera Veto toovad koostöös lavale G. Ph. Telemanni (1681 – 1767) koomilise lühiooperi “Pimpinone!”.

See on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest. Klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?”

Nagu helilooja eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone“ intermezzot pandi kontsertide kavasse vaheldumisi muude heliloojate loominguga. Nõnda on ka selle kontserdi ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

Esinejad:
Pimpinone – Atlan Karp (bariton)
Vespetta – Anneliis Volmer (sopran)
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos, Meelis Orgse, Martti Mägi, Villu Vihermäe, Imre Eenma, Imbi Tarum
Lavastaja – Auri Jürna
Lauljate juhendaja – Toomas Kaldaru

Kontsert on ühe vaheajaga, kokku 2 tundi. Piletid Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/pimpinone-hooaja-avakontsert-320306/

Eripakkumine kontserdi külastajatele:

  • Kontserdi päeval ajavahemikul 17:00-18:30 on võimalik külastada sooduspiletiga (5€) mõisa püsinäitust “Mõisa aja lugu” (piletimüük kuni 18:00). Piletid ja tasumine kohapeal.
  • Kuna Mõisakohwik mahutab vaid piiratud arv inimesi, palume väga kontserdi vaheajaks ette tellida Mõisakohwiku gurmeelaud hubases salongis, mis tagab distantsi, säästab järjekorrast ja kohapealsest arveldamisest.  Pakkumine sisaldab: värviline kiluleib hernepüreega, pistaatsia-toorjuustu tordike, kohv/tee, maitsevesi. Hind 7€/majaveiniga 11€. Ettetellimine aadressil ylle@innamorata.ee.