Loading Sündmused
See sündmus on juba lõppenud.

22. veebruaril algusega kell 19 toimub Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud klaverikontsert, kus esineb Tähe-Lee Liiv klaveril ja teda saadab Tallinna Keelpillikvartett. 

Pilet 10€, sooduspilet pensionäridele ja õpilastele 7€. Tulenevalt 50% täituvuse piirangutest palume eelregistreerida anijamois@gmail.com.

Kontserdil kõlab ikooniline Pjotr Tšaikovski 1. Klaverikontsert, keelpillikvarteti saatel. Tallinna Keelpillikvartett esitab ühe armastatuima keelpillikvarteti – Igor Borodini Keelpillikvarteti nr 2, mille helilooja pühendas oma abikaasale, Ekaterina Protopovale nende kahekümnendaks pulma-aastapäevaks.

Kontsert toimub Kammermuusikute “Mõisamängude”sarja raames, mis toob klassikalist kaunist muusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse. 

Tähe-Lee Liiv on noor pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel.

Tallinna Keelpillikvartett asutati 1984. aastal. Käesolevaks ajaks on sellest kujunenud üks staažikamaid kammeransambleid ning ühtlasi ainus pidevalt tegutsev keelpillikvartett Eestis.

Hooaeg 2020-2021 on “Mõisamängude” sarja 13. hooaeg. Olulist rolli mängivad selle hooaja kontsertide koosseisudes ka ETV saatesarja “Klassikatähed 2020″ osalejad. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka muusikute mõtteid esitatavatest teostest.