Anija mõisa püsinäitus on täienenud MOODSATE TEHNILISTE LAHENDUSTEGA

Meil on SUUR RÕÕM avada Anija mõisa püsinäituse “Mõisa aja lugu” EDASIARENDUSED.
Täname südamest oma koostööpartnereid – Pult / Exporabbit, Tiiu Trisberg, Liivi Siil, Pille Kulla, Anija vald ning kogu kallis mõisapere!
Vaata avaürituse FOTOGALERIID.
Milliseid uuendusi saab nüüd uudistada?
  1. Kogu näitusesisu on nüüdsest saadaval 5 erinevas keeles. Lisaks olemasolevale eesti ja inglise keelele pakume võimalust püsinäitusega tutvuda ka soome, vene ja saksa keeles.
  2. Valminud on 7 uut humoorikat lastele suunatud animatsiooni, mis seletavad lastele arusaadavalt, mis asi see mõis õieti oli, kes seal elasid ja töötasid, milline oli mõisaaegne elu-olu jne. Kõik animatsioonid on tõlgitud 5 keelde ning varustatud subtiitritega, et ka vaegkuuljatele elamust pakkuda.
  3. Põhjaliku uuenduse läbis kooli- ja kodulootuba. Digiteeritud on hulk ürikuid ja dokumente ning kuulata saab ka Anija koolilaulu.
  4. Uuendatud sai pargitoa Tutvustame nii pargitaimi ja -puid kui ka kohalikke laululinde. Keskendume ka mesilastele ja muuhulgas seletame lahti, mida kujutab endast mesilasteraapia.
  5. Külastajate käsutuses on audiogiidid 5 erinevas keeles.
  6. Virtuaalreaalsuse seade võimaldab astuda sajandite tagusesse minevikku, vaadata ringi mõisa erinevates salongides ning saada osa lustlikust mõisateemalisest mängust.
  7. Vaegliikujate tarbeks on loodud virtuaaltuur, et kellelgi ei jääks tutvumata ka II korrusega, kuhu ratastooliga kahjuks ei pääse.
  8. Kostüümitoas aitab uus fotoautomaat jäädvustada toredaid hetki mõisaproua või -härrana ning fotod saab kohapeal ka välja trükkida.

Oleme suvisel ajal avatud teisipäevast pühapäevani kell 12:00-19:00 ja ootame kõiki uudistama!