Kutsume lapsi põnevale avastusretkele!

Oleme Anija mõisa näitust arendanud sellisel viisil, et ka lastel oleks põnev avastada sajanditetagust mõisaelu kaasaegse tehnoloogia abil. Kutsume lapsi põnevale avastusretkele, sest meil on palju vahvaid tegevusi. Lapsed saavad kogeda uut ja põnevat nii mõisas sees kui ka väljas mõisapargis seigeldes:

  1. Interaktiivne kogemus: Audiogiidide abil kuulevad lapsed põnevaid fakte ja lugusid Anija mõisa väljapaneku kohta. VR prillidega saab kogeda väga realistlikke 3D-simulatsioone minevikust ja osaleda ajastuhõngulises mõisamängus, unustades enda ümber tänapäevaelu.
  2. Ajaloo avastamine: Anija mõis on oluline ajalooline paik, mis pakub lastele võimaluse õppida mineviku kogemustest. Näitusel on erinevad hariva sisuga eksponaadid, mis räägivad mõisa ajaloost ning tutvustavad kunagist mõisaelu mõisahärra Oswaldi või talulapse Atsi silme läbi.
  3. Kultuuri tundma õppimine: Lapsed saavad Anija mõisas avastada kohalikku kultuuri ja aegadetaguseid traditsioone. Läbi põnevate animatsioonide tutvustatakse lastele mõisas tegutsenud erinevate ametimeeste töid ja rolle harival ja meelelahutuslikul viisil.
  4. Uued teadmised kooliajaloost: Anija mõisa näitus pakub lastele võimalust õppida uusi teadmisi selle kohta, kuidas elati sajandeid tagasi ja ka ise ülesandeid lahendada. Lapsed saavad avastada uusi fakte Anija mõisakooli ajaloo tähtsündmuste ja tollaste õpetamisstiilide kohta. Samuti saavad huvilised testida, mis tunne on kirjutada krihvliga tahvlile ajaloolises koolipingis istudes või sulepea ja tindiga õigekirja õppides.
  5. Meelelahutuslik kogemus: Tehnoloogilised lahendused muudavad külastuse põnevaks tänu VR reaalsuse kogemisele ja seinale kuvatud animatsioonidele. Mõisapargis saavad külalised kogeda mesilasteraapiat, mis ühest küljest kõditab närve ja samas mõjub rahustavalt. Lisaks saavad mõisa kostüümiruumis kõik huvilised mõisategelasteks riietatuna fotoautomaadi abil meeleolukaid hetki jäädvustada ning paberile prinditud fotod endaga mälestuseks kaasa võtta, et neid hiljem kodus meenutada.

Need on vaid mõned põhjused, miks kutsume lapsi põnevale avastusretkele Anija mõisa. Lubame, et meie juures saadud kogemus on hariv ja meelelahutuslik ning pakub palju avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele külalistele.

Anija mõis asub vaid 30-minutlise autosõidu kaugusel Tallinnast.

Oleme suvisel ajal avatud teisipäevast pühapäevani kell 12:00-19:00 ja ootame kõiki uudistama!