JÕULUPROGRAMMID 2022

Anija mõisa külastus koos piparkookide valmistamisega

Külalistel on suurepärane võimalus saada osa Anija mõisa loodud unikaalsest elamuslikust püsinäitusest, mis on värav mõisaajastusse. Siin saab kogeda mõisaolustikku endisaegsena – justkui härrasrahvas oleks äsja söögilauast tõusnud ja jalutuskäigule suundunud. Kõrvu kostub mõisaelu hääli ja saab tunnetada kadunud ajastute hõngu. Aegade hämarusest ilmutavad end mõisavalitsejad. Äkitselt võib end avastada mõisarahva külalisena – osalisena ajaloolises stseenis.

Pärast põnevat kultuurielamust asuvad külalised Mõisakohwiku perenaise Ülle juhendamisel üheskoos valmistama piparkooke. Tegu on tema vanaisa 100-aasta taguse piparkoogitaigna retseptiga. Kasutuses on ka tolleagsed piparkoogivormid. Igaüks saab koju kaasa 0,5 kg tainast. Küpsetamise juurde pakub perenaine maitsvat ampsu ning kohvi.

Kestus 2,5 h. Hind 33 EUR/in, kuni 25 in grupis.

 

 Anija mõisa külastus koos jõululõunaga

Külalistel on suurepärane võimalus saada osa Anija mõisa loodud unikaalsest elamuslikust püsinäitusest, mis on värav mõisaajastusse. Siin saab kogeda mõisaolustikku endisaegsena – justkui härrasrahvas oleks äsja söögilauast tõusnud ja jalutuskäigule suundunud. Kõrvu kostub mõisaelu hääli ja saab tunnetada kadunud ajastute hõngu. Aegade hämarusest ilmutavad end mõisavalitsejad. Äkitselt võib end avastada mõisarahva külalisena – osalisena ajaloolises stseenis.

Pärast põnevat kultuurielamust jätkub koosviibimine maitsva jõulusöögiga. Anija Mõisakohwik on katnud maitseelamusi pakkuva jõululaua, et saaksite võtta aja maha, nautida hõrgutisi ning suhelda kolleegide ja sõpradega.

Kestus 2,5 h. Hind 36 EUR/in.

Küünlavalgel Anija mõisas. Lood ja legendid

Sel õhtul jalutame hubisevas küünlavalguses koos teejuhiga läbi hämara mõisa, saateks katked Juhan Maiste raamatust “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”. Pimedus ja küünlaleek annavad mõisale uue ilme ja tunnetuse – meeled on avali, silm märkab ja kõrv kuuleb seda, mis päevavalguses ja argitoimetustes tähelepanuta jääb. Ühtlasi on see meenutuseks sammuke tagasi möödunud aegadesse, kui elava tule leek oli ainuke viis pimedasse õhtusse valgust saada. Programm lõpub maitsva jõulukoogi ning kohvi/teega.

Kestus 1,5 h. Hind 15 EUR/in, kuni 25 in grupis.

 Anija mõisa külastus koos tõukekelgu või räätsamatkaga

Külalistel on suurepärane võimalus saada osa Anija mõisa loodud unikaalsest elamuslikust püsinäitusest, mis on värav mõisaajastusse. Siin saab kogeda mõisaolustikku endisaegsena – justkui härrasrahvas oleks äsja söögilauast tõusnud ja jalutuskäigule suundunud. Kõrvu kostub mõisaelu hääli ja saab tunnetada kadunud ajastute hõngu. Aegade hämarusest ilmutavad end mõisavalitsejad. Äkitselt võib end avastada mõisarahva külalisena – osalisena ajaloolises stseenis.

Pärast põnevat kultuurielamust suundutakse mõisaparki, kus retkejuhi juhendamisel võetakse ette meeleolukas matk tõukekelkude või räätsadega.

Kestus 2,5 h. Programmi hind grupile kuni 10 in 350 EUR, iga järgnev osaleja 35 EUR.

Mõis, maalimine, kohvik – meeleolukas jõulueelne ajaviide

Suurepärane võimalus oma inimestega sõbralikus õhkkonnas katsetada põnevat maalimist. Kunstnik Eve Kruuse jagab julgustavaid näpunäiteid. Kolme tunniga valmib maal – mälestus põnevast päevast endale või (jõulu)kingitus sõbrale. Ühe tunniga jõuad teha maali väikesele lõuendile.

Pärast maalimise töötuba jalutame imekaunilt restaureeritud Anija mõisas. Päeva lõpeb kehakinnitusega stiilses Anija Mõisakohwikus InnAmorata.

Hinna sisse kuuluvad kõik vahendid, mis maalimiseks vajalikud, maalijate juhendamine, pilet mõisa ringkäigule, kerge eine kohvikus.

Hind 42 EUR/ in. Kestus ca 3 h (1 h maalimise töötoaga)

Hind 60 EUR/in. Kestus ca 5 h (3 h maalimise töötoaga)

 

TÖÖTOAD:

Jõulupärja meisterdamine

Imeline võimalus veeta sõprade või kolleegidega kvaliteetaega ühiselt näputööd tehes. Lase fantaasial lennata ning meisterda endale üks kaunis jõulupärg. Kasutame põnevaid looduslikke materjale. Kõik töövahendid ja materjalid on kohapeal ja hinna sees.

Kestus 1 h, hind 15 EUR/in.

 

Sojavahaküünla valmistamine

Sojavahast küünla meisterdamise töötoas õpime, kuidas valmistada tervisele ohutu ja hästi põlev küünal. Tutvume ka erinevate küünla kaunistamisviisidega. Kõik töövahendid ja materjalid on kohapeal ja hinna sees.

Kestus 1 h, hind 15 EUR/in.

 

Näojooga „Jõuluks trimmi“

Tule avasta enda jaoks näojooga! Praktilises töötoas jagatakse kõige olulisemaid baasteadmisi, oskusi ja nippe, mis on vajalikud ja olulised, et Sinu praktika viiks sind reaalsete tulemusteni.

Töötoa teemad:

🤍 Mis on Face Yoga Method näojooga meetod ja kuidas selle praktiseerimine aitab Sul säilitada säravat ja värsket väljanägemist igas eas.

🤍 Harjumuste soodustav mõju kortsude tekkimisele, naha lõtvumisele ja näo ebasümmeetria kujunemisele. Nipid “halbade” harjumuste ümberkujundami-seks.

🤍 Nipid ning võtted otsmiku- ja kurjusekortsude ennetamiseks ja vähendamiseks.

🤍 Näojooga praktiseerimisel enim tehtavad vead ja kuidas neid vältida.

🤍 Õpime samm-sammult selgeks 6 tõhusat näojooga harjutust erinevatele näopiirkondadele ja kaelale, mille saad lihtsa vaevaga lisada oma igapäevasesse ilurutiini.

Kestus 1,25 h. Hind 300 EUR/grupp.