Kunstnik Eve Kruuse maalinäitus Ait-sündmuskeskuses

„Maalimine ei ole minu jaoks töö, see puhas kirg.“ – Eve Kruuse

18. juulist kuni 1. augustini on Anija mõisa ait-sündmuskeskuse teisel korrusel avatud kunstnik Eve Kruuse maalide ülevaatenäitus. Näha saab valikut töödest, mis valminud kolme aasta jooksul.

Eve Kruuse peab kunsti visuaalseks poeesiaks. Aga poeesia ei räägi mitte ainult ilusast ja heast.

Kruuse sõnul on oluline märgata pisiasju, detaile, mis oma suure mõjujõuga ei olegi enam pisiasjad.

Nagu näiteks siis, kui Eesti Valitsuse minister ütles, et ta kahetseb, et ta naisevastase vägivalla hukka mõistis ning nimetas inimesi, kes ründaja käitumise hukka mõistsid, kanakarjaks. Selle ajendil sündis maal „Kanakari”.

Kruuse käsitleb oma maalidel üksikindiviidi suhestumist ühiskonnaga, loodusega, teise inimesega, inimese hävituslikku käitumist looduse, see tähendab enda suhtes.

Kunstnik kutsub mitte tormlema, mitte loperdama läbi elu kui kolletuv leht.

Peamiselt maalib ta õli- ja akrüülvärvidega lõuendile, mõned tööd on tehtud ka aastakümneid vanale puidule. Siis on puit tema kõrval teiseks loojaks. Viimasel ajal teeb katsetusi, kombineerides enda pildistatud fotosid akrüüliga.

Näitusel olevaid maale saab ka osta. Selleks tuleb helistada kunstnikule: 5175798 või saata e-mail: kruuseeve2310@gmail.com

Kunstinäitus on avatud Anija mõisa ait-sündmuskeskuses iga päev kl 12-19 ja on tasuta.

Maalinäituse avamise tähistamiseks toimub 18. juulil algusega kl 12 üritus “Meelelahutuslik maalimine kunstnik Eve Kruusega”. Loe lähemalt »