Anija mõisa püsinäitus on nüüdsest kõigile kättesaadav

Rikkaliku pärandiga Anija mõis on teinud suure sammu ligipääsetavuse parandamiseks. Nüüd saavad erinevad külastajad tulla meie mõisa avastama.  Anija mõisa püsinäitus on kättesaadav kõigile, sealhulgas ka vaegliikujatele, -nägijatele ja -kuuljatele.

  • Selleks, et kõik saaksid meie näitust külastada, oleme lisanud videofailidele subtiitrid. Nii saavad kuulmispuudega külalised samuti mõisa ajaloost osa tänu videotele lisatud tekstifailidele, mis annavad edasi videos jagatud selgitusi.
  • Filmisime teise korruse väljapanekust virtuaaltuuri tahvelarvutis vaatamiseks kohapeal. Nii saame näitust tutvustada ka neile, kes liikumisraskuse tõttu trepist teisele korrusele ei pääse. Meie mõisa teisele korrusele viib ajalooline puidust trepp. Nende külaliste jaoks, kes trepist üles minna ei saa, saame pakkuda virtuaaltuuri vaatamiseks. Virtuaaltuuri teevad põnevaks erinevad mõisalood, millest külalised video vahendusel osa saavad.
  • Külastuselamuse muudavad atraktiivsemaks ka audiogiidid, VR-prillid ja kõigi vajalike juhistega täiendatud majakaart. VR-prillidega saavad külalised rännata ajas tagasi ja leida ennast aastatagustel mõisasündmustel koos pererahvaga elu nautimas.
  • Ratastooliga liikumiseks on rambid invasissepääsuks, et tagada sellega mugav liikumine mõisa esimesel korrusel.

Nende südamega tehtud täiendustega soovime pakkuda Anija mõisa külastajatele nauditavat mõisakülastust ja avastusretke ajalukku. Ootame kõiki meie mõisa külastama! Loodame, et ligipääsetavuse parandamisega oleme loonud võimaluse, et erinevate võimete ja puuetega inimesed saaksid samuti osa meie mõisa ajaloost.

Oleme avatud teisipäevast pühapäevani kell 12:00-17:00 ja ootame kõiki uudistama!