Anija mõisa püsinäitus on nüüdsest kõigile kättesaadav

Rikkaliku pärandiga Anija mõis on teinud suure sammu ligipääsetavuse parandamiseks, et erinevad külastajad saaksid tulla meie mõisa avastama.  Oleme muutnud Anija mõisa näituse kättesaadavaks ka vaegliikujatele, -nägijatele ja -kuuljatele.

  • Selleks, et kõik saaksid meie näitust külastada, oleme lisanud videofailidele subtiitrid, et kuulmispuudega külalised saaksid samuti mõisa ajaloost osa.
  • Filmisime teise korruse väljapanekust virtuaaltuuri tahvelarvutis vaatamiseks kohapeal, mis aitab tutvustada näitust ka neile, kes liikumisraskuse tõttu trepist teisele korrusele ei pääse. Virtuaaltuuri teevad põnevaks erinevad mõisalood, millest külalised video vahendusel osa saavad.
  • Külastuselamuse muudavad atraktiivsemaks ka audiogiidid, VR-prillid ja kõigi vajalike juhistega täiendatud majakaart. Ratastooliga liikumiseks on rambid invasissepääsuks, et tagada sellega mugav liikumine mõisa esimesel korrusel.

Nende südamega tehtud täiendustega soovime pakkuda Anija mõisa külastajatele nauditavat mõisakülastust. Ootame kõiki meie mõisa külastama ja loodame, et ligipääsetavuse parandamisega oleme loonud võimaluse, et erinevate võimete ja puuetega inimesed saaksid samuti osa meie mõisa ajaloost.

Oleme suvisel ajal avatud teisipäevast pühapäevani kell 12:00-19:00 ja ootame kõiki uudistama!