Möödunud laupäeval, 11. mail oli meie mõisahäärber tulvil veidi ärevaid noori – Kehra gümnaasiumi õpilased valmistusid läbi viima näidisekskursiooni, mis oli lõppakordiks 35-tunnisele valikaine kursusele „Elamusekskursioonide disain“. Kursuse eesmärgiks oli mõista giiditöö olemust ja erinevaid kliendirühmi ning arendada oskust ja loovust erinevate ekskursioonide disainimisel ning läbiviimisel.

Näidisekskursioonid saidki ilusti tehtud, ja seda lausa kolmes erinevas keeles –  eesti, vene ja inglise keeles. Noori hindasid ja andsid neile tagasisidet Anija mõisa tegevjuht Ülle Daut, TÜ Pärnu kolledži turismiteenuste kaasprofessor ja SA Anija Mõisa Haldus Nõukogu liige Anne Roosipõld ning Kehra Gümnaasiumi õpetaja, eelnevate suurte giidikogemustega Kadri Kivinurm.

Selline koostöö Anija mõisa ja Kehra gümnaasiumi vahel oli esmakordne. Meil on ääretult hea meel, et suutsime pakkuda midagi uut gümnaasiumi õppekavva ning et kursuse läbimine avas noorte ees senitundmatuid valdkondi. Loodame koostööd jätkata ka tulevikus.