Õpperada “Meelte ja kogemuste tee”

 

Õpperada “Meelte ja kogemuste tee”

20.augustil 2017 avasime Anija mõisapargis multifunktsionaalne õpperada “Meelte ja kogemuste tee“ Leader-programmi ja Anija vallavalitsuse toel.

Õpperada sobib nii lastele, noortele, kui täiskasvanutele ajalooliselt ja kultuuriliselt huvitavas paigas looduse tunnetamiseks ja kultuuri uurimiseks. Rada saavad kasutada lasteaiad ja koolid oma õuesõppetundide läbiviimiseks. Rada saab läbida iseseisvalt või giidi saatel.

Õpperaja pikkuseks on ca 2 km ning tähistatud infotahvlite ja väikevormidega.

Rada algab aida kõrvalt vana pärnaallee alt, kus on ajalugu ja loodust tutvustav infotahvel (nr 1). Peahoone ees on veel viis infotahvlit, mis tutvustavad loodust ja pärandkultuuri. Edasi viib rada läbi prantsusestiilis mõisapargi, kus giid räägib huvitavaid ja lustakaid lugusid Anija mõisas elanud mõisarahvast.

Oleme jõudnud trepini, millel seistes võib ees näha laiuvat pargiaasa. Hoides paremale leiate infotahvli nr 7 ning lõkkekoha ja pargipaviljoni. Edasi liigume vastupäeva müüri, läbides erinevaid teelõike (käbi, oksa, muru, vee ja muda) et tunda ja tunnetada loodust enda ümber, saada keelele maitseid ja näpule tundeid. Samas on õpperajal võimalik tuttavaks saada erinevate taimede, lindude ja loomadega.

Kui tahad rohkem teada saada, pead külastama õpperada üksi või giidiga!

Õpperajal liikumine on ikkagi looduses, seega tuleb olla ettevaatlik, kuna mõni rajalõik on raskem. Ära lõhu ja riku loodust, ole sõbralik, siis hoiab looduskeskkond ka sind!

Mida huvitavt saad õpperajalt teada:

  • Kellele on kuulunud Anija mõis ja mis aastatel see rajatud on?
  • Mis linnud laulavad mõisapargis ja kas oskad laulda mõnda laulu, sellest linnust kes mõisapargis laulab?
  • Mis on puu otsast alla kukkunud, saad neis jalga puhata ja mõtiskleda õpperaja teemade kohta?
  • Mis laulab pargis?
  • Mis või kes on tuulelipu tipus? Jne jne

Õpperaja külastus koos giidiga kestab kuni kaks ja pool tundi ning maksab:

1 – 10 inimest 5 eurot / inimene;
10 – 20 inimest 4 eurot / inimene;
20 ja rohkem 3 eurot / inimene

Grupis saab olla maksimaalselt kuni 30 inimest

Advertisements